پرچم استرالیا

پرچم کشور استرالیا ترکیبی از پرچم کشور پادشاهی بریتانیا (در سمت چپ بالا) و مدلی از پنج عدد ستاره هفت پر و یک عدد ستاره پنج پر، در سایر نقاط آن است. وجود پرچم بریتانیا نشان این است که استرالیا از لحاظ سیاسی وابسته به نظام سلطنتی مشروطه بریتانیاست.

 


 


نام این ستاره ها عباتست از:

آلفا-اپسیلون-دلتا-گاما-بتا و ستاره مخصوص کشورهای همسود که همه آنها بجز اپسیلون پنج پر، هفت پر هستند.

 


 

چیدمان این ستاره ها در واقع چیدنمان صور فلکی چلیپا (Southern Cross) میباشد که برخی از کشورهای جنوبی کره زمین از آن روی پرچم خود استفاده کرده اند.

5 ستاره  بر اساس 5 ایالتش(کوئیزلند.ویکتوریا.نیو ساوت ولز.تاسمانی.استرالیای غربی.استرالیای جنوبی) 5 ستاره دارد.استرالیا هم چنین دارای 2 فرمانداری(استرالیای شمالی.کانبرا) است که جزو ایالاتش محسوب نمی شود.

/ 3 نظر / 176 بازدید
محب ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم[گل] اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم[قلب] سلام علیکم[لبخند] امام صادق عليه السلام فرمودند: خداوند نجيب است چون او مردم را وادار به انجام كاری كه از توانشان خارج است نمی كند. خداوند خيلی پر قدرت است زيرا كه اگر او نخواهد، هيچ چيزی نمی تواند اتفاق بيفتد.[گل] ___$$$$$$$$______$$$$$$$$$ _$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ _$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ___$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ______$$$$$$$$$$$$$$$$$ ________$$$$$$$$$$$$$ ___________$$$$$$$ _____________$$$ ______________$

علیرضا

به به.

نادیا

ممنون واسه اطلاعات مفید ی که دادین. فکر می کردم پرچم هشت تا ستاره به نشانه ی شش تا ایالت و دو تا قلمرو داره. سرچ کردم دیدم اشتباه می کردم. دیدم شش ستاره داره. تا رسیدم به این پست شما. استرالیا شش ایالت و دو قلمرو داره. (شما نوشتین پنج تا ولی شش تا رو اسم بردین ) . بالاخره متوجه نشدم این شش تا ستاره چرا یکیش پنج پره و آیا نماد همون ایالتا هستن؟ پس قلمروها چی؟