مردم استرالیا


فرهنگ های گوناگون و شیوه زندگی در استرالیا منعکس کننده سنت های دموکراتیک لیبرال،ارزشها  و تأثیرات اجتماعی و فرهنگی میلیون ها نفر از مهاجران از زمان جنگ جهانی دوم به استرالیا است.استرالیا یک ترکیب منحصر به فرد از سنت های فرهنگی بومیان و فرهنگ اجداد انگلیسی مهاجران انگلیسی و تأثیرات جدید دیگر  مهاجران به این قاره است.
 ساکنان اصلی این کشور، بومیان و مردم جزایر تنگه تورس، متولیان یکی از قدیمی ترین سنت های فرهنگی این قاره هستند که قدمت آنها به چهل هزار تا شصت هزار سال پیش برمیگردد
بقیه مردم استرالیا، مهاجران و فرزندان مهاجران هستند که از حدود 200 کشور جهان وارد استرالیا شده اند.
در سال 1945، جمعیت استرالیا حدود 7 میلیون نفر بوده که عمدتا از انگلیسی ها تشکیل شده بود.از آن زمان به بعد، بیش از 6.5 میلیون مهاجر وارد این سرزمین شدند که حدود 675000 نفر آنها را پناهندگان مستقر در استرالیا تشکیل می دادند.
امروزه استرالیا دارای جمعیتی نزدیک به 23 میلیون نفر است که حدود 27در صد از جمعیت ساکن برآورد شده شامل افراد متولد در خارج ازاین کشور است.
طبق سرشماری دفتر آمار استرالیا در سال 2006 تعداد بومیان و مردم جزایر تنگه تورس 575،552 نفر در 30 ژوئن 2011 بوده است.
بسیاری از افرادی که از سال 1945 به استرالیا آمده با انگیزه تعهد به خانواده، و یا تمایل به فرار از فقر، جنگ یا آزار و اذیت به استرالیا مهاجرت کرده اند.موج اول مهاجرین و پناهندگان بیشتر از اروپا آمده اند و موج بعدی از منطقه آسیا و اقیانوسیه، خاور میانه و آفریقا آمده اند.
مهاجران تقریبا در هر جنبه ای از زندگی در استرالیا، از کسب و کار و هنر، از پخت و پز و غذا، ودر حیطه علم و ورزش به فرهنگ استرالیا غنا بخشیده اند.

/ 0 نظر / 75 بازدید