فارلپ

 

هری پرورش دهنده اسب اعتقاد داشت" فارلپ "که از نیوزلند برای رئیسش  آمده بود ،نژادی بی عیب و نقص  دارد. هری که پول برای نگهداری  آن نداشت بالاخره  موفق می شود فارلپ را  بمدت سه سال از رئیس خود اجاره  کند و در این مدت آن اسب رابه بهترین اسب میدان  مسابقات  تبدیل کند تااولین اسبی باشد که توانست در هردو روز ویکتورین کاپ و داربی ملبورن رو  مقام اول را به دست بیاورد. 

 «فارلپ» که از 51 مسابقه اش در 37 مسابقه قهرمان شده بود، ناگهان در منلوپارک کالیفرنیا در 1932 پیش از یک مسابقه جان داد. چند روز پیش از مرگ، این اسب در مسابقات مکزیکو نیز قهرمان و یکی از پول سازترین و گران قیمت ترین اسب های مسابقه امریکا شده بود. تا مدت ها پس از مرگ فارلپ، احتمال مسمومیت او با ارسنیک مطرح بود اما کمبود مدارک و شواهد مانع از اثبات موضوع شد. دکتر ایوان کمپسون از دانشگاه جنوب استرالیا با مورد آزمایش قرار دادن چند تار مو از یال این اسب دریافت 40 ساعت پیش از مرگ فارلپ مقدار زیادی ارسنیک وارد خون او شده بود. مجسمه تاکسیدرمی شده فارلپ در موزه ملبورن نگهداری می شود. کمپسون افزود: «با توجه به اینکه وجود مقداری ارسنیک در مواد غذایی و داروها و... اسب وجود دارد هنوز مشخص نیست این حادثه قتل عمد بوده یا یک اوردوز تصادفی، اما اینکه مرگ بر اثر ارسنیک اتفاق افتاده مسلم است.»

قلب و بدن تاکسی درمی شده فارلپ در موزه ملبورن نگهداری میشود.

این اسب محبوب؛ قهرمان فیلمی به همین نام ساخته سیمون وینسر است. 

 

  

/ 1 نظر / 93 بازدید

به نام خدا فرهیخته گرامی، وبلاگ نویس ارجمند با سلام و احترام ؛ بدین وسیله از شما دعوت می شود تا در دهمین جشن تولد پرشین بلاگ حضور بهم رسانید . محل برگزاری : خیابان شریعتی ؛ قبل از پل سید خندان ؛ پارک اندیشه ؛ فرهنگسرای اندیشه ساعت : 16 الی 19 عصر خواهشمند است در روز مراسم به دبیرخانه مراسم ( سرکار خانم نیک نفس ) جهت هماهنگیهای لازم مراجعه نمایید . با تشکر نگار نیک نفس مدیر فنز پرشین بلاگ