نمای داخلی خانه اپرای سیدنی

مدت زیادی نگذشت که اوتزون فهمید، ایده وی در عین اینکه بسیار عالی است، عملی نیست. چرا که این آرشیتکت برای شروع کار برنامه ریزی کرده بود از بتون محکم 10 صدف بزرگ برای سقف بسازد ولی از آنجاییکه ارتفاع آنها بیش از 200 پا بود، صدف‌ها را می‌بایست با طاق‌های بسیار محکم تقویت کنند.

طراحی مجدد سقف باعث شد که سنگین‌ترین سقف در دنیا ساخته شود، وزن آن بدون در نظر گرفتن یک میلیون سفال که روی آن قرار می‌گرفت 26000 تن بود.

در سال 1966 اوتزون از استرالیا رفت و گروهی از مهندسان استرالیایی پروژه را ادامه دادند. مساحت داخل بنا چهار و نیم هکتار بود که باید یک سالن اپرا و باله، یک سالن کنسرت، یک سالن ضبط، یک سینما و رستوران های بزرگ و چندین دستشوئی را در خود جای دهد.

از لحاظ هنری، خانه اپرای سیدنی، یکی از مشهورترین اماکن دنیا برای اجرای هنرهای نمایشی است. البته فقط تعداد اندکی از بازدیدکنندگان با هدف دیدن نمایش به آنجا می‌روند، زیرا محیط اطراف آن فضایی سرشار از آرامش به ارمغان می‌آورد.

اپراهاوس شامل 5 سالن تئاتر، 5 سالن تمرین نمایش، 2 سالن اصلی، 4 رستوران، 6 بار و تعداد زیادی فروشگاه است. پوسته حلزونی شکل اپراهاوس با یک میلیون و ۵۶ هزار تکه سنگ‌گرانیت سوئدی ساختع شده است.

/ 1 نظر / 55 بازدید
flower love

سلام دوست عزیز وب باحالی داری مطالبش عالی بودن.... اگه میتونی بیا تو کهکشانی ها عضو شو مر30 منتظرتم بای تا کهکشانی ها....